Karakter İncelemeleri

Wolverine Kimdir ?

wolverine
Wolverine Kimdir ?

Wolverine Kimdir ?

Marvel tarafından kaleme alınan Wolverine, Marvel Comics’in en çok sevilen süper kahramanlarından biridir. Asıl ismi “James Howlett”tir geçirdiği bir olay sonrasında “Logan” ismini alan Wolverine, Len Wein, John Romita ve Herb Trimpe tarafından tasarlanmış kahramanımızın kökeni sansargillerden gelen mutantlaşmış bir buz porsuğu olduğu söyleniyor.

Asıl hikaye kökenine inecek olursak kahramanımızın annesi Elizabeth Howlett‘in evlerinin uşağıyla birlikte yaşadığı yasak aşkın meyvesi olarak dünyaya gelen Wolverine, uşak Thomas Logan’ın babası olarak bildiği John Howlett’i öldürmesi ile gerçekte kim olduğu kimliğe bürünür ve babası olarak bildiği adamı öldüren uşağı öldürerek elde ettiği güçleri ilk kez bu olayla farkına varmış olur. Bu olay sonrasında asıl babasının Thomas Logan olduğunu öğrendiği zaman hayatını Logan ismi ile sürdürmeye başlamıştır bu olaylardan sonra annesinin intihar etmesi ile orduya katılacak Logan hepimizin bilmiş olduğu Wolverine ismini alır.

  • Yetenekleri

wolverine yetenekleri

wolverine yetenekleri

Wolverine çocukluğunu hasta ve bakıma muhtaç bir şekilde geçirse de, daha sonradan ortaya çıkan ve hiç geçmeyen kendini iyileştirme yeteneği ile birlikte yenilmez biri olmuştur bu özelliği ile yaklaşık 125 yaşında olan karakterimiz hayvani iç güdüleri oldukça fazla gelişmiş, koku alma ve hissetme gibi özellikleri maksimum seviyelerdedir.
Tabii unutmadan söylemek gerekir ellerinden çıkan pençeleri de bir imza niteliğindedir.

  • Gerçek Kimliği

wolverine gerçek kimliği

wolverine gerçek kimliği

Yukarıda hikayesinin bir kısmını anlatmış olsam da bu bölümde biraz daha kısa şeklinde anlatmak istiyorum Adı James Howlett olan karakterimiz daha sonrasından bilmeden öldürmüş olduğu gerçek babası Logan’ın adını kullanmaya başlar ve hafızasını kaybettikten sonra asker künyesine işlenmiş olan o meşhur ismi kullanmaya başlar “Wolverine“.

  • Adamantium ve Ölümsüzlük

Adamantium ve Ölümsüzlük

Adamantium ve Ölümsüzlük

Weapon X isimli projede bir kobay fare gibi kullanılan Wolverine tüm iskelet yapısını Adamantium isimli kırılmaz bir madde ile kaplıyorlar bu işlemi sıkıntısız bir şekilde gerçekleşmesini iyileşme yeteneği sayesinde sorunsuz bir şekilde atlatıyor.

  • İlk Çıkış ve Sinema Evreni

İlk Çıkış ve Sinema Evreni

İlk Çıkış ve Sinema Evreni

Kahramanımız “Wolverine” ilk kez karşımıza Hulk çizgi romanının 180. sayısında karşımıza çıkmıştır o zaman ilk çıktığında pençeleri kostümün bir parçasıymış ve pek tutmayacağını düşündükleri için bu karakterden vazgeçmişler fakat ilerleyen sürede X-Men takımında yıldızını parlatmayı başarmış ve Sinema evreninde Huhh Jackman ile hayran kitlesini arttıran Wolverine günümüzdeki haline kavuşmuştur.

  • Karakteri ve Çevresi ile İlişkileri

karakteri ve çevresi ile ilişkileri

karakteri ve çevresi ile ilişkileri

Wolverine huysuz, alkolik ve özgürlüğüne düşkün biri. Kimse ile iyi anlaşamasa bile 30’dan fazla Marvel takımına katılmış biridir. Pek samimi gibi gözükmese de aslında herkesin arkasını kollayan sevecen bir abi gibidir tabi yaşlanmadan önce tüm X-Men ekibini onun öldürdüğünü saymazsak.

Wolverine Kimdir sorusunu umarım bundan sonra kafanızdan silmiş olabiliriz atladığımız yerler vardır elbet fakat genel hatları ile bilinmesi gereken olayları eklediğimizi düşünüyorum aklınıza takılan soruları “yorum yaparak” bize sorabilirsiniz.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: Logan’dan Yeni Fotoğraflar Geldi | DCMarvelTR

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı