Karakter İncelemeleri

Venom Kimdir Nedir ?

venom kimdir
Venom Kimdir Nedir ?

VENOM NEDİR?

Venom bir çeşit hayvansal zehirdir. Akrep, yılan, arı, örümcek gibi antropodlarrın ürettiği, içeresinde; fosfolipaz, hiyalıronidaz, fosfodiesteraz, DNaz, transaminaz, ATPaz, ribonükleaz ve alkalin fosfotoaz tarzında enzim ve metal iyonları lipitler, serbest aminoasitler, biyojenik aminler, protein ve polipeptitler bulundurarak, bileşen olarak, hayvan türleri ve yaşanan mevsimlere göre değişen bir çeşit karışımın genel adıdır da. Venomun canlı vücuduna alındıktan sonra açığa çıkan belirtiler; ısırık yeri, bireysel hassasiyet ve dozuna bağlı olarak etkilenen organ sistemleri; kan, kalp-damar, solunum ve merkezi sinir sistemidir.

venom nedir

venom nedir

 VENOM KİMDİR?

  Ortalığı kasıp kavuran Marvel yapımı venom ilginç ve sürükleyici hikayesiyle büyük beğeni toplamıştı. Aslında yalnızca simbiyot halinde yaşayabilen bir çeşit kostüm şeklinde yaşayabilen bir uzaylı olarak işlenmiştir. Hikaye şöyle başlar; Örümcek Adam bütün süpervillian karakterlerin katıldığı bir gizli savaştan dönerken fark etmeden yanında bir çeşit siyah bir balçık getirir. Bunun ne olduğunu anlayamaz ve bu şey kıyafetine geçer bizlerin bildiği Örümcek Adam kostümü siyaha döner ve Bu şey örümcek adamın güçlerini oldukça arttırmaktadır. Bir zaman sonra Örümcek adam uyandığında kendisini çok yorgun hissettiğini fark eder ve bunun nedeninin fantastik dörtlü üyesi reed Richard’a giderek öğrenir. Bu şeyin bir canlı organizma olduğunu söyler ve bir zaman sonra onu tamamen ele geçireceğini söyler.

  Reed Richard Örümcek Adamı venom dan kurtarır ve bir yere kapatır fakat o oradan kurtularak Peter Parker’a tekrardan yapışır. Örümcek Adam bunun üzerine bu şeyden kurtulmak amacıyla çan kulesine gider. Orada onu bekleyen bir başka şey olur. Eddie Brock. Eddie Brock ,komiserin kızı Gwen Stacy ve Peter Parker aynı okuldadır. Ayrıca Eddie Brock Gwen ‘a aşıktır fakat Peter ve gwen beraberlerdir bu yüzden peterdan nefret eden Eddie aynı zaman da Peter olduğunu bilmediği örümcek adamdan da nefret ediyordur. Çünkü onunla ne zaman karşılaşsa başına bir bela geldiğine inanır. Bunun için Örümcek Adamdan kurtulmak için çan kulesine gidip dua eder tam bu sırada örümcek adam venomdan kurtulur fakat bu seferde o şey Eddie yapışır ve savaş başlar. Önceden örümcek adama yapışık olduğundan onun hakkında her şeyi bilen bir çeşit simbiyoz daha eddiyle beraber dahada güçlenir ve ikisi arasında düşmanlık başlar. Bu savaşın sonunda venom örümcek adamı öldürmek üzereyken Örümcek adam metallerden bir diyapozom oluşturarak onu öldürür.

BU GÜNE KADAR VENOM KOSTÜMÜ GİYENLER

Çizgi romanda ki venom simbiyotu sırasıyla deadpool, Spiderman, eddi brock, eddie nin karısı, Don Fortunato isimli bir mafya babası, Scorpion Mac Gargan Ms. Marvel, Flash Thompson, Ghost Rider ve Red Hulk, Groot, Rocket Raccoon ve Drax, son olarak yeni Venom Lee Price isimli bir mafya fedaisi oluyor. Yani Filmine göre pek çok çizgi romanında pek çok karakterde görebiliyoruz

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı