DC Comics

Tim Burton Tarzında Çizilmiş 10 Süper Kahraman

Tim Burton Tarzında Çizilmiş 10 Marvel ve DC Karakteri

TİM BURTON TARZI

  Tam adı timothy walter yani tim burton Amerikalı bir yönetmen, yapımcı, yazar ve ressamdır. 12 yaşında ailesinin yanından büyükannesinin yaşına yerleşti. İçine kapanık bir çocuktu ve diğerlerinin aksine oyunlar oynamak yerine animasyonlar izleyip karikatürler çiziyordu. Onu etkileyen karakterse Vincent Price olarak biliniyor. Ve inanılmaz bir şekilde çok küçük bir yaşta 13 yaşında ilk filmi olan The Island of Doctor Agor çekti. Lise yıllarında ise Disneyden burs kazandı ve California Institue of Arts’a girdi. 3yıl eğitimin ardında disneyde bir amatör çırağı olarak işe başladı. Ayrıca okul yıllarında ki sınıf arkadaşlarından bazılarının Brad Bird, John Muster, Henry Selick olduğu biliniyor. Tim burton bir sürü film çekmiştir ve bunlardan bazıları şunlardır: The Island of Doctor Agor, Stalk of the Celery Monster Hansel and Gretel, Vincent, Frankenweenie, Pee-wee’nin Büyük Macerası, Beter Böcek, Batman, Makas Eller, Batman Dönüyor, Ed. Wood, Çılgın Marslılar, Hayalet Süvari, The World of Stainboy, Maymunlar Gezegeni, Büyük Balık, Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Ölü Gelin, Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi, Alis Harikalar Diyarında, Karanlık Gölgeler, Frankenweenie, Büyük Gözler, Bayan Perrin’in Tuhaf Çocukları. Ve tabi ki yapımcı rolü ile üstlendiği filmler ise: Noel Gecesi Kâbusu, orijinal hikâye sahibi, sinema tarihindeki ilk uzun metraj stop-motion filmi olarakta bilinmektedir. Cabin Boy, Batman Daima, Dev Şeftali, 9, Abraham Lincoln: Vampir Avcısı Alis Harikalar Diyarında: Aynanın İçinden.

TİM BURTON TARZI ÇİZİLMİŞ KARAKTERLER

  Tim burton aynı zaman da müthiş bir şekilde de çizim yeteneğine sahipti. Hayal gücünün büyüklüğü bunlara en büyük etkendi ve yaptığı çalışmalarla beraber aslında Disneye ilk başvurduğunda reddedilmişti ama o pes etmedi ve kendisinin de yaptığı daha binlerce ün kazanmış ve dünya tarafından beğenilmiş, iyi eleştiriler almış olan birçok film ve animasyona imza attı. Bunlardan en efsaneleri ise Marvel comics ve DC comics adındaki iki büyük ve köklü çizgi roman şirketinde tekrardan yaratıldı ve yayınlandı.

Çizimlerin Hepsi

tim bruton wonder woman

tim bruton wonder woman

 

tim bruton wolverine

tim bruton wolverine

 

tim bruton thor

tim bruton thor

 

tim bruton super man

tim bruton super man

 

tim bruton spider man

tim bruton spider man

 

tim bruton iron man

tim bruton iron man

 

tim bruton huk

tim bruton huk

 

tim bruton dead pool

tim bruton dead pool

 

tim bruton captan america

tim bruton captan america

 

tim bruton batman

tim bruton batman

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı