DC Comics

Süper Kahraman Rollerini Reddeden : 10 Ünlü Oyuncu

Süper Kahraman Rollerini Reddeden : 10 Ünlü Oyuncu

Süper Kahraman Rollerini Reddeden : 10 Ünlü Oyuncu

Çizgi romanların sinema dünyasına uyarlanmasına 2008 yılında Iron Man ile Marvel bir büyük adım attı ve bu adım sonucu 2010 yıllarında Hollywood‘da süper kaharamn filmleri bir altın çağını yaşamaya başladı. Marvel’in bu büyük adımından sonra yarışa DC Comics de katıldı ve çıkan her film ile sinema sevenler fanstastik dünyanın zirvesini yaşamaya başladı.

Gişe sonucunda çok astronomik hasılat kaldıran süper kahraman filmleri bu kadar revaçta olunca film şirketleri tanınmış isimler için Hollywood‘un kapısını çalarak imza attırmaya çalışıyorlar, çoğu oyuncular bu oluşumlarda can atsa bile bazıları hiç bu konuyla ilgilenmiyor görünüyor bu yazımızda sizlere gelen teklifleri reddetmiş olan 10 Hollywood Oyuncusunu listeledik.

  • Matthew McConaughey – Guardians of The Galaxy Kötüsü

Matthew McConaughey

Matthew McConaughey

Bu evrene ısrarla katılmak istemeyen en ünlü isimlerden biri McConaughey, bildiğimize göre yönetmen “James Gunn” kendisine Guardians of The Galaxy filminde kötü karakter olması için teklif göndermiş ama reddedilmiş nedeni ise bilinmiyor.

  • Pierce Brosnan – Batman

Pierce Brosnan

Pierce Brosnan

Ünlü Hollywood yıldızı James Bond oyuncusu Pierce Brosnan yakın zamanda yapılan bir röportajında “Tim Burton“ın 1989 yapımı Batman filminde başrol teklifi almış, ancak fikir cazip gelmediği için reddettiğini açıklamıştı.

  • Leonardo DiCaprio – Robbin / Spider-Man

Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio

Hollywood’un en büyük yıldızlarının içinde olan DiCaprio da ne yazık ki süper kahraman filmlerine yanaşmayan isimlerden birisi, 1955 yapımı Batman Forever‘da Robin karakteri için teklif alan DiCaprio böyle bir rol için kendini hazır bulmadığını söyleyerek rolü reddetmişti.

  • Tom Cruise – Iron Man

Tom Cruise

Tom Cruise

Çekilen filmler sırasında hiç dublör kullanmamasıyla ve en zor rollerin altından bile oldukça başarılı kalkmasıyla günümü aksiyon filmlerinin vazgeçilmez ismi olan Tom Cruise, bir zamanlar Marvel Sinematik Evreni‘ni başlatan Iron Man filmi için Tony Stark adaylarından biriydi. Marvel başkanı olan Kevin Feige, Cruise ile bir kaç yıl konuştuklarını ancak bazı sıkıntıların çıktığını söylemişti ama Cruise yıllar sonra yaptığı bir açıklama sonucu senaryoyu ve filmi yeteri kadar cazip bulmadığını söyledi.

  • Emily Blunt – Black Widow

Emily Blunt

Emily Blunt

Son dönemlerde Hollywood’un en başarılı kadın oyuncularından olan Emily Blunt rolü ilk başta düşünmüş fakat yeterli zaman bulamadığı için rolü reddetmişti.

  • Josh Hartnett – Superman / Batman / Spider-Man

Josh Hartnett

Josh Hartnett

Ünlü oyuncu Josh Hartnett biraz lükslük yaşamış bu konuda tamamen üç süper kahraman rolü gelmiş ve üçünü de reddetti. Şu sıralar pek fazla ismi duyulmasa bile 2000 yıllarının başlarında epey ünlü bir isimdi ve bu neden ile oldukça fazla şirket kendisine teklif gönderip anlaşmaya çalıştı fakat Hartnett, süper kahraman rolleri kendini kısıtlayacağını düşündüğü için reddettiğini söylemişti.

  • Alec Baldwin – Marvel Kötüsü

Alec Baldwin

Alec Baldwin

Tarih hafızam pek geniş olmasa bile yanlış hatırlamıyorsam 3-4 yıl önce katıldığı bir programda konuşan Baldwin ismini vermediği bir Marvel filminde kötü adamı canlandırmak için gelen teklifi vakit darlığı yüzünden reddettiğini söylemişti.

  • Will Smith – Superman

Will Smith

Will Smith

Will Smith aslında reddetmiş olsa da uzun bir ara sonunda gelen süper kahraman evrenine giriş yapmış oldu.
Superman kahraman rolü için birden fazla teklif almış hatta en son 2006 yapımı olan Superman Returns filmi için yapılan teklif de senaryoyu bile okumadan kapıyı kapatıp asla Superman olmayacağını söylemiş.
Kendisini Superman olarak bu evrende görmesek bile Suicide Squad‘da Deadshot‘ı canlandırarak bu evrene merhaba dedi.

  • Jon Hamm

Jon Hamm

Jon Hamm

Mad Man‘in bir numaralı görülen ismi ve çoğu kişinin hala nasıl bir süper kahraman rolünü almadığını anlam veremeyen adamdır.
Jon Hamm pek detay vermese bile bir süper kahraman filmi için teklif aldığını açıklamıştı bu teklifi reddetme sebebi ise senaryolarını bile okumadan birden fazla filmde rol almak gerektiği sanki ortak filmler gibi bu evrenin karışık bir yapısı olduğunu söylemişti.

  • Jake Gyllenhaal – Rick Flagg

Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal

Listemizin sonuna bu yıl vizyona giren Suicide Squad‘da Joel Kinnaman‘ın canlandırmış olduğu Rick Flagg karakteri için film yapımcıları daha önceden Gyllenhaal düşünmüşler fakat oyuncu sebebi bilinmeyen bir nedenden ötürü teklifi reddetmiş.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı