Karakter İncelemeleri

Red Skull Kimdir ?

red skull kötü

RED SKULL KİMDİR?

Kaptan Amerikan’ın azılı ve baş düşmanların, hiç abartmadan ilki desek aklınıza gelen o isim kimdir? Tabi ki de Red Skull… Ölüp, kaptan Amerika ile savaşan resmen bir kara bela olan Red Skull dan bahsediyoruz. Sadece kaptan Amerika değil herkese bela olan red skull namı diğer kızıl kafa…

Johann Schmidt bir Alman köyünde alkolik bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Annesi doğum sırasında ölüyor ve bunun suçlusunu baba Johann dan biliyor. Bu nedenden dolayı çocuğunu boğarak öldürmek istiyor ve ertesi sabah kendisi intihar ediyor. Johann bir yetim haneye götürülse de 7 yaşına geldiğinde yetim haneden kaçıyor. Sonrasında hep belalar ile içi içe olan çocuk Hitler ile tanışıyor ve bu sırada Hitler onun iyi bir Nazi olabileceğini düşünüyor. Johann bunu üzerine askeri eğitim oluyor ve S.S askeri oluyor fakat Hitler bu askerliği beğenmiyor ve ona özel eğitimler vererek onu ajan yapıyor. Red skull maskesi ve kimliğini bu zaman kazanıyor. 2. Dünya savaşı sırasında Hitlerin verdiği bir çok görevden üstün başarı ile ayrılan Red Skull git gide güçleniyor ve bu durum dan Hitler bile rahatsızlık duyup endişe ediyor.

red skull karakteri

red skull kimdir

İşler böyleyken karşı taraf ise Hitlerin Red Skulluna karşılık, Kaptan Amerika’yı yetiştiriyor. Red Skull ise bu arada Nazilerden habersiz dünyanın çeşitli yerlerine üsler kurarak gizli işler çevirmeye başlıyor. Bir süre sonra Kaptan Amerika ile karşı karşıya gelen Red Skull bir mağaraya kapatılıyor. HYDRA adında bir terör örgütü tarafından kurtarılıp Kozmik Küp adı verilen bir alet elde ediliyor. Red skullun yaşlanmasını önleyen gazlar bir süre sonra vücudundan tamamen gidiyor ve Red skull yaşlanıyor en sonunda ise yakılarak öldürülüyor. Ölüyor mu acaba? Hayır, çünkü kimse bir bilim adamı Armin Zola’nın red’in beynini sakladığını ve kaptan Amerika dan klonlanan bir bedene yerleştirildiğini kimseler bilmiyor. Ve hiç yılmadan kaptan Amerika ile savaşmaya başlıyor.

Son merak edilen bir soru ise yüzü neden böyle aslında bunun nedeni bir yanlışlı. Çünkü kaptan Amerika ile yaptığı bir savaşta istemsizce ölüm tozuna moruz kalıyor. Ve aynı zaman da kızıl toz diye anılan bu tozu düşmanlarına her serptiğinde düşmanların yüzü tıpkı kendisininkine benziyor.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı