DC Comics

New 52 ile Hayatımıza Giren 4 Seri

New 52 ile Hayatımıza Giren 4 Seri
New 52 ile Hayatımıza Giren 4 Seri

New 52 ile Hayatımıza Giren 4 Seri

DC Rebirth sistemi ile birlikte hayatımıza giren bazı değişiklikler ve herkes tarafından tanınan en azından kulak aşinası olan bazı tanıdık isimler ve yüzlere bu listemizde tekrardan bir merhaba diyeceğiz.
Belirtmek gerekir ki bu yeni çıkan seriler kendileri ile birlikte yeni hikaye alt yapılarına olanak sağladığını söylersek yalan olmaz çünkü hikaye içerisinde heyecan verici ve birçok hikayenin ev sahipliğini yaparak adeta renk cümbüşü yaşattı.
Bu listeleme tamamen bireysel fikirlerimiz doğrultusunda olduğundan temel herkes tarafından kabul edilen popüler seriler olan “Batman,Superman,Flash vb.” gibi eserlere yer vermedim o yüzden pek isyan etmeyin ve lafı fazla uzatmadan sizleri liste ile baş başa bırakıyorum.

Harley Quinn (2013 Rebirth)

Harley Quinn (2013 Rebirth)

Harley Quinn (2013 Rebirth)

Bu kadar popüler olacağını yapımcıları bile düşünemeyen karakterimiz “Harley Quinn” ilk kez Batman Animated serisi ile birlikte izleyici kitlesine tanıtılan karakter başarılı bir ivme yakaladı. Bu ivme patlaması ile beraber çizgi roman evreninde sıçrama yapan deli dolu kızımız Harley, New 52‘in evreni sıfırlaması ile birlikte karşımıza önce Suicide Squad ile merhaba dedi ve ardından popülerliği sayesinde bir ödül olarak 2013 yılında kendi serisine kavuştu.
Bu seriyi sizlere komedi ve aksiyon özellikle Harley’i seviyorsanız tavsiye etmemek elde değil. Çizgi roman evreninin deli dolu ablası Harley Quinn Rebirth‘le birlikte kendi serisine tam gaz devam edeceğini söylemeyi de unutmayalım.

Suicide Squad / New Suicide Squad (2011 Rebirth)

Suicide Squad New Suicide Squad (2011 Rebirth)

Suicide Squad New Suicide Squad (2011 Rebirth)

Suicide Squad filminin çıkmasına en büyük katkısı dokunan seri unvanına kavuşan New 52 çizgi romanları arasındadır.
Bu serinin işlediği konu olarak seri içerisinde şok edici olayların birbirini kovaladığını çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz. Boynuna bomba enjekte edilmiş bir grup süper kötülerin devlet tarafından kullanılıp devletin pis işlerini yapmak için kullanılması hikayenin temel konsepti fakat birden fazla sürpriz olaylara ev sahipliği yapan bu seri o kadar ki “plot twist” lerden geçilmiyor.
Türkçe dil çevirisi hazır gelmişken tavsiye ettiğim bir seri olduğunu da belirtmek isterim.

Red Hood ve The Outlaws (2011-2015)

Red Hood ve The Outlaws (2011-2015)

Red Hood ve The Outlaws (2011-2015)

Ölümden dönen Jason Todd ve Red Hood olarak tekrar suçlar ile savaşmaya başladığı andan beri dengesiz ruh hali ve iç hesaplaşmaları ile birlikte mücadele ediyor peki bu tanımımıza uyan aklınıza bu evrene başka kim geliyor ? Tabii ki bu sorunun cevabı Roy Harper yani Arsenal. Green Arrow‘un eski ekip arkadaşı olan Arsenal da Red Hood‘un Batman ile birlikte olan ilişkisine çok benzeyen bir ayrılık çizgisinde kendine farklı bir amaç ile çalışan Starfire‘da işin içine eklersek ortaya çok daha eğlenceli ve bol bol olay örgüsü olan macera döngüsü çıkmaz mı ? (Çıkar tabi zaten çıktıda koskoca 5 sene geçti üzerinden)
Bu serinin işleyişi Red Hood tarafından ekibe liderlik etme çabası, Starfire’in güçlerini, kendini bu dünya için adapte için verdiği mücadelesi ve öhöm öhöm… çoğu kişi anladı ama anlatmakta fayda var Arsenal’ın salaş karakteri ile işlenen hikaye ve görselliğin uyumlu hali il gayet sürükleyici bir konu işleyen bu seriyi okumanızı tavsiye ederim.

Bir dipnot geçelim : Seri 2015 yılında Starfire’in ekipten ayrılma kararı ve Red Hood and Arsenal olarak seri devam etti. Rebirth ile birlikte seri Red Hood and The Outlaws yeni bir ekip ile tekrardan karşımıza çıkacak.

Justice League Dark (2011-2015)

Justice League Dark (2011-2015)

Justice League Dark (2011-2015)

Herkesin sevdiği karakterlerin toplandığı Justice League’in bile karşı koyamayacakları güçler evrende dolaşıyor bunların en büyüğü olarak söyleyebileceğimiz’de büyü dünyası.
Dark ekibinin oluşumu’da tam olarak bu noktada devreye giriyor herkes tarafından bilinen Batman,Superman,Wonder Woman gibi karakterlerin oluşturmuş olduğu Justice League’i aşan bu büyü olaylarına karşı toplanmış bir ekip.
Dark ekibini geleceğe dair olay örgülerini görebilme yetisine sahip karakterimiz Madame Xanadu kuruyor ve kurduğu bu ekipte yok yok diyebiliriz, kurduğu ekip içerisinde Zatanna, John Phantom Stranger, Swamp Thing, Hellblazer, Deadman, Frankenstein ve daha bir sürü mistik dünya, büyü evreninde bulunan doğa üstü temalı karakterler mevcut.
İsminden’de anlayacağımız üzere Justice League‘ten çok daha bir karanlık havaya sahip yani ekipteki Constantine, Swamp Thing ve Deadman gibi isimleri gördüğümüz zaman beklentilerde otomatik bir şekilde bu yönde oluyor. Bu oluşan ekibi neredeyse serinin tamamı boyunca Constantine tarafından yönetiliyor. Büyü hatta daha karanlık bir havada geçen çizgi romanlara karşı bir ilginiz var ise kesinlikle okumanızı şiddetle tavsiye ettiğim bir seri.

Bir listemizin daha sonuna geldi şahsen yararlı bir içerik olduğu düşüncesindeyim ama insan oğlu hata yapar bu yüzden hatalarımızı veya içeriklerimiz hakkında önerilerinizi bize yorum yaparak bildirebilirsiniz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı