Liste

Marvel ve Fox’un Kullanamadığı 5 Karakter

Marvel ve Fox'un Kullanamadığı 5 Karakter
Marvel ve Fox'un Kullanamadığı 5 Karakter

Marvel ve Fox’un Kullanamadığı 5 Karakter

Marvel ve Fox’un yanlış bir şekilde kullandığı yada hiç kullanmadığı bi karakter listesi oluşturmak için yazmaya başladık.
Çoğu kişi tarafından kabul edilecek bir durum vardır oda Marvel sinema evreni çoğu kişinin gönlünü fethetmiş durumdadır fakat Fox’un elinde olan filmler için pek o şekilde konuşmak mümkün değil.
Deadpool filmi büyük bir istisna ile karşımıza çıkmış bile olsa istisnalar kaideyi bozmaz diye bir laf vardır ve bu yüzden sizlere Fox yüzünden başarısız şekilde kullanılmış karakter sorunu veya şuana kadar hiç kullanılmamış karakter sorunu olarak bir liste oluşturuyorum.

Dr.Doom

doctor doom

doctor doom

Listenin başını çeken şüphesiz tüm çizgi roman tarihinde en popüler kötü adamlarından biri olan Dr.Doom gelmekte.
Fantastic Four’un ezeli düşmanı olarak tanımış olduğumuz Doctor Victor Von Doom (uzun isim değil mi) sadece Fantastic 4 ile sınırlı bir kötü olmayarak, Spider-Man, Hulk, Avengers kısacası Marvel evreninde bir çok karaktere tehdit olmuştur.
Dr.Doom bir hükümdardır, nerenin hükümdarı diye soracak olursanız kurgusal bir ülke olan Latveria‘nın. Üstün sahip olduğu zekası ile ve annesinden kazandığı yetenekleri ile birlikte teknoloji ve büyüyü birleştirmeyi başaran Doom bu evrenin en güçlü karakterlerinden biridir. 1962 yılı içerisinde herkes tarafından tanınan meşhur yeşil pelerini ve metal zırhı ile Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılmış bir karakterdir. Dr.Doom’u şuana kadar 3 kez beyaz perdeye yansımasını gördük fakat hiç biri bu kadar görkemli bir karakteri yansıtmada başarılı olduğunu söyleyemeyiz.

Kang The Conqueror

Kang The Conqueror

Kang The Conqueror

Zaman gezgini olarak tanıdığımız Kang çoğu kişi tarafından tanınan bir karakter ve hakları Fox‘un elinde bulunuyor fakat şuan için daha kullanmış değil.
Geçtiğimiz haftalarda okuduğumuz bir haber doğrultusunda Guardians of the Galxy‘i filminin yönetmen koltuğunda oturan James Gunn, Kang’i filmlerinde kullanmak istediklerini fakat yayın haklarının Fox‘ta bulunması bu durumu imkansıza yakın bir şekilde zorlaştırdığını söylemişti.

Bu durumda Kang’ı beyaz perdede görmemiz için bir sonraki Fantastic 4 yapımı veya Marvel‘in sürpriz bir atılımı ile anca görebileceğimizi anlıyoruz.

Mr.Sinister

Mr.Sinister

Mr.Sinister

X-Men‘in baş düşmanlarından biri olan Mr.Sinister da beyaz perde üzerinde henüz görmediğimiz bir karakter. Ortaya atılan bir teoriye göre bir sonraki X-Men filminde kendisini ilk defa beyaz perde üzerinde görebileceğiz.

Galactus

Galactus

Galactus
Galactus

Silver Surfer ile beyaz perde üzerinde ismini duymuş olduğumuz Galactus ne yazık ki çizgi roman ve çizgi dizilerdeki ihtişamından çok uzaktı. Gezegenlerin kaynakları ile beslenen ve kendisini yarı tanrı olarak gören bu kötü kahramanımız uzayda süzülen bir duman olması çizgi roman hayranlarını pek mutlu ettiğini söyleyebiliriz.

Mandarin

Mandarin

Mandarin

Mandarin isimli karakterimiz Marvel’dan beklemediğimiz bir derecede kötü yansıtılmış ve beyaz perdede 2013‘te çizgi romanlarla zerre alakası olmayan bir şekilde karşımıza çıktı.
Mandarin karakteri Iron Man‘in arch nemesis olarak tabir edebileceğimiz ezeli düşmanıdır. Karakterin özellikleri üstün zekası ve uzaydan gelmiş 10 büyülü yüzüğü kullanarak Iron Man zıttı bir karakter oluşturarak büyü teknolojiye karşı konseptini oluşturmuştur. Iron Man 3 ‘te o kadar vasat şekilde karşımıza çıkan bu karakteri önümüzdeki yapımlarda görmemiz bir mucize olacaktır.

Bu listeye sizin ekleyeceğiniz karakterler var mı ? Bize “yorum yaparak” bu karakter listelerini bildirebilirsiniz veya “Marvel Çizgi Romanları” kategorisine göz atabilirsiniz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı