Liste

Marvel Evrenin 5 Büyük Mücadelesi

Avengers Vs X-Men
Marvel Evrenin 5 Büyük Mücadelesi

Marvel Evrenin 5 Büyük Mücadelesi

Marvel Comics tarafından bizzat hazırlanan bu sıralama çizgi roman evrenlerini oyun, kitap veya film evrenlerine ayıran reddedilemez özellik: gerçekleşecek olay örgüsü yazarın hayal gücü ile örtüşmektedir. Bu sebep ile bu şavaşlarda her zaman en görkemlilerine ev sahipliği yapmıştır.

Bu meydana gelen görkemli savaşlar arasında en görkemli olanları hangileri sorusunu bizim için Marvel araştırmış ve ortaya bir liste çıkartmış durumda şunu belirtmekte fayda var hayran çalışması demiyoruz bakın koskoca bu evrenin yöneticileri yapmış bu listeyi.

Bizlerde bu hazırlanan listeleri sizlere internet sitemiz aracılığı ile paylaşmak istedik gelin listemize bir göz atalım;

  • Avengers Vs X-Men

Avengers Vs X-Men

Avengers Vs X-Men

2012 Yılında yayınlanan bu seri her türlü mutant ve mutant avcısı gibi intikamcıları birbirine düşürmüştür. Bu çıkan savaş sonucu “Marvel Now” dönemi başlamış ve hikaye kökünde önemli değişikliklere yol açmıştır ve bu seride en dikkat çeken husus Iron Man ve Magneto karakterlerinin tabiri caiz ise kapışması sonucu bu zorlu karşılaşmayı düşünülenlerin aksine Iron Man kazanmıştır.

  • Marvel Heroes Vs Skrulls

Marvel Heroes Vs Skrulls

Marvel Heroes Vs Skrulls

Bu savaşın meydana geldiği Secret Invasion serisi muhteşem bir savaştı, Marvel evreninin en büyük savaşları listesine girmeye hak kazandığın bu konuda şüphe yok tabii. Bu savaşı bu denli muhteşem yapan şey Skrulların şekil değiştirme özellikleri ile kahramanların şekline bürünebilmesidir. Skrulların bu özelliği sayesinde kahramanlar artık birbirine güvenmez hale gelip savaşı tam kaybedecekleri sırada ilginç bir şekilde savaşı kazanmalarını Deadpoll sağlamıştır.

  • Captain America vs Iron Man

Captain America vs Iron Man

Captain America vs Iron Man

Bu savaş Captain America’nın 3.filminde de yer alan bu karşılaşma Marvel evreninin belkide savaş sonu en köklü değişiklerin yaşanmasını sağlayan karşılaşmadır. Karşılaşmada ilk raundu Iron Man üstünlüğü ile sonuçlanmış fakat ikinci karşılaşmada Vision‘un Iron Man zırhını bozması ile birlikte Stark Captain Americadan hayatının dayağını yedi diyebiliriz.

Bu karşılaşma Captain America nın takımının kazanılacağı düşünülürken birden Steve Rogers polise teslim olur.

  • Marvel Heroes Vs Thanos

Marvel Heroes Vs Thanos

Marvel Heroes Vs Thanos

Infınity Gauntlet serisinde meydana gelen bu savaş en büyük karşılaşmalar arasında ikinci sırada yer almakta. Tüm Marvel kahramanların birlik olup Thanos’a karşı gelmesini işleyen konuda Thanos’u bu kadar güçlü kılan şey tabii kide elindeki Infınity Gauntlet. Bu meydana gelen savaş aynı zamanda ilerleyen zamanda göreceğimiz Infınity War filminin de konusudur.

  • Marvel Heroes Vs Galactus

Marvel Heroes Vs Galactus

Marvel Heroes Vs Galactus

Secret Wars (Şu andaki güncel Secret Wars Serisi Değil) serisinde meydana gelen savaştan bahsediyoruz bu savaş listenin başını çekmekte. Secret Wars çizgi romanında bu evreninin kimine göre 2. en güçlü kimine göre ise 3. en güçlü kişi olduğu ama en güçlü mutant olarak bilinen Beyonder yüzünden meydana gelen bu savaşta Kahramanların sınırlarını ölçmek ister ve bu sınırları ölçmek içinde en iyi tercihi yaparak önlerine Galactusu sunar.

Bu liste de bu şekilde bitmiş bulunmakta “Marvel” in kendi hazırladığı bu listede sizlerde “yorum yaparak” fikrinizi belirtmeyi unutmayın.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı