DC Comics

Justice League Nasıl Bir Tonda Olacak

Justice League Nasıl Bir Tonda Olacak
Justice League Nasıl Bir Tonda Olacak

Justice League Nasıl Bir Tonda Olacak

Warner Bros tarafından 3 başarısız DCEU filminden sonra almış oldukları bir radikal karar vardı, bu karar tam olarak 3 başarısız yapımın günahını tersine çevirme amacı taşıyordu. Bu kararın ilk belirtisini 2017 yılı sonlarında vizyona girmesi planlanan Justice League‘de göreceğiz. Peki bu mevzu ne derseniz cevabı çok açık bir şekilde filmin tonu olacaktır.

Geçtiğimiz yıl içerisinde karşımıza Batman versus Superman‘i göz gözü görmeyecek kıvamda karanlık yapmaya diretmiş olan Warner Bros konseyi, Suicide Squad‘da ikilem arasında kalarak karmaşık bir akış sunmuştu. Bu konuda ne yalan söyleyelim çekilmiş olan iki filmde emek var tamamda seyirciler olarak beklentilerimizi karşılamadığı aşikar. Bizim görüşümüzde olan eleştirmenlerin yorumlarından sonrada haliyle şirket de bu eleştirilen sorunları tek bir konu üzerinde aramış ve şöyle bir sonuca vardıkları görünüyor gibi: Aydınlığa çıkma vakti geldi.

Aydınlığa Çıkma Vakti Geldi

Bu vardıkları sonuç Justice League filminde açık bir şekilde bu konu üzerinde ilerlemeye karar vermiş. En azından ilk yayınlanan fragman sonucu böyle bir izlenim elde ettik. Herkes tarafından sevilen Batman’i canlandıran Ben Affleck tarafından yapılan açıklamalara göre ise bu söylentiler kesinleşiyor sevgili okurlar.

Ben Affleck Açıklaması:

İşlenen öykü anlatımındaki ufak bir ton kayması, işlenen konu akışını biraz daha simgesel hale evriltiyor. Daha hafif bir ortam mevcut olacak, karakterler biraz daha rahat şekilde davranacağı için duygularını daha geniş bir çerçevede dile getirebilecekler. Film içerisindeki ekibin sayısı arttı, bu yüzden film daha eğlenceli olacak. Bu farklı karakterlerin her biri ayrı ayrı fikirlere, izlenimlere sahip ve takım dinamiği olarak mükemmel kişiler.

Justice League

Justice League

Yani bu açıklamaları yapan Affleck‘in asıl anlatmak istediği olay takım ruhunun işleneceği ve buda filmi daha eğlenceli hale getireceğini ayrıca her üyede birbirini daha iyi tanıdıkça daha hoş olayları ortaya çıkaracağını vaat ediyor cinsten.

DCEU artık nasıl bir şekilde yol çizgisi izleyeceğini dersek, Justice League öncesi olan Wonder Woman filmi aklımıza gelecek ve bu filmin işlenmiş yapısını fragmanlarda gördüğümüz kadar parlaklığın biraz açılmış olduğu ve aralara birkaç eğlenceli diyalog serpiştirilmiş olduğunu görüyoruz. Birleşme sonrası gelecek olan iki karakterden Flash ve Aquaman da bu aydınlanmanın olumlu bir meyvesi olarak karşımıza çıkacağını umut ediyoruz.

Şimdi sona gelmeden DC sever okuru senin bu konudaki düşüncelerin nedir? DC halihazırda işlediği durum dahamı iyi yoksa bu viraj doğru bir şekilde mi geçilecek gibi soruların cevabını yorumlarda belirtirsen seviniriz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı