DC Comics

Justice League İncelemesi

justice league karakterleri

JUSTİCE LEAGUE İNCELEMESİ

DC işlerini hızlandırdı ve yep yeni bir süper kahraman filmiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Justice league artık önüne geçilmez kötülüklerin ve kötü karakterlerin artmasıyla tekrardan birleşen bir süper kahraman filmidir. Filmi genel anlamda başlatan yani grubu toparlayan kişi Cyborg dur. Takımın başındaki kahramansa SUPERMAN dir. Namı değer adalet birliği Batman, Martian Manhunter, Green Latern, The Flash, Wonder Woman, Zatanna, Green Arrow, Aquaman, Hawkgirl, , Captain Atom, Atom (Ray Palmer), Black Canary, Cyborg, Supergirl gibi daha birçok kahraman ve karakterden oluşmaktadır. Fakat justice league 7 ana karakterden oluşmaktadır. Bu kahramanlar: Batman,  Süpermen, Wonder Woman, The Flash, Green Latern, Hawkgirl, Martian Manhunter olmaktadır. Yer alan yardımcı ise Martian Manhunter‘dir. Peki, ya kötü adamlar? Her filme hem de bu kadar kahramanlık ve aksiyon gerektiren filme tabi ki de kötülerde olmalı, onlara roller verilmelidir. Bu kötü karakterlerse şunlardır: Vandal Savage, Lex Luthor, DeathStroke, Darkseid ve Joker. Hal böyleyken bu film nasıl izlenmez.

Hemen hemen herkes böyle filmler izlemeyi severler. Özelliklede çizgi roman okuyucuları bu tarz filmleri yakından takip ederler. Çünkü justice league gibi birçok filme de çizgi romanlar örnek alınarak yaratılmıştır. Tabi ki de bu karakterlerin çoğunun orijin hikâyesi değiştirilmiştir. Örneğin adalet birliğinden yola çıkarsan Cyborg fakat bir wonder women ve aquamen gibi köklü bir değişikliğe uğradığı söylenemez.

adalet ligi inceleme

justice league inceleme

DC nin önemli ayaklarından birinin devamı olan filmde Süpermen’in fedakârlığı, batmanın inancı ve yanlarına aldıkları feminen ruhlu savaşçı wonder women ile insanlığı kurtarma çabaları ve tabi ki daha da fazlası beyaz perdeye en güzel şekilde aktarılıyor. Savaşın, aşkın, cazibenin, inancın, kanın, bağımlılığın, komedinin ve daha fazlasının yer aldığı bir süper kahraman filmi.

Ayrıca bir çizgi roman olarak da değerlendirmemiz gereken justice league yani namı değer adalet birliği aslında iki seriye sahiptir bunlardan birincisi justice league  (JL), ikincisi ise justice league unlimited. İkinci seri  birincinin devamı olarak bilinir. Ve asıl adı yani ilk adı justice league of Amerika iken Amerika daha sonraları çıkarılmıştır. Son olarak filme girecek olursak yönetmen Zack snayder, yapımcısı Charles roven, senaristi chiris terrio dur.

 

 

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı