Karakter İncelemeleri

Iron Fist Kimdir ?

iron fist kimdir
Iron Fist Kimdir ?

Iron Fist Kimdir ?

Kahraman incelememize başlamadan bu karakterimizin bu zamana kadar hep hakkı yendiğini söylemek isterim , Iron Fist karakteri Marvel’in “Sokak” seviyelerindeki kahramanlardan biri fakat bu kahramanımız Daredevil,Spider-Man ve Luke Cage gibi gözde kahramanlardan daha epik bir origine sahip ama bu zamana kadar değeri bilinmeyen bir kahramandı.

Bu olay Marvel ve Netflix ortaklığı ile bir diziye sahip olacak “Iron Fist” tanımayanlar için dizide yabancılık çekmenizi istemediğimiz için anlatmak istedik.

Aslında bu kahramanın oldukça çok seveni olacaktır bu yazımızdan çünkü bu kahramanımız da Doctor Strange gibi gücünü mistik kaynaklardan kazanan babadan kalma güce sahip bu kahramanımı sokakların güvenlik bekçisi gibi suçluları tokatlıyor olayı en başından alacak olursak gelin anlatıyım;

iron fist

iron fist

Bu olaylar aslında başka bir boyutta yer alan K’un-Lun isimli bir imparatorluğun içerisinde başlar. Wandell Rand imparatorluk yöneticisinin oğludur ve babasının tahtına çıkmak isteyen bir kardeşi var klasikleşmiş bir kardeş ihanetine uğruyor ve kahramanımız dünyaya sürgüne gönderiliyor.
Dünyada yıllar geçtikçe başarılı bir iş adamı konumuna gelir ve dünyalı bir Heather isimli kadınla evlenir ve bu kadından bir çocuğu olur bu çoçuğunun ismi Daniel yani Iron Fist‘in ta kendisi.

Sürülmesine rağmen bu krizi bir fırsata çevirip milyoner olan Wandell Rand, her zaman için içinde bir eksiklik olduğunun farkındadır ve en büyük temennisi memleketi K’un-Lun’a tekrar dönmektir ve bir gün iş arkadaşı olan Horold Meachum ile birlikte Dünyaya sürgün için gönderildiğinde burada çıkan boyut kapısını aramaya başlarlar ve Yolları Tibet dağlarında sonlanmaktadır , Wandell Rand iş arkadaşına güvense bile Horold Meachum bu teklifi kabul etmesinin sebebi ortağını bu yol sonunda öldürmek ve şirketin başına geçmek olacak ve bu fikri başarılı olur kurduğu tuzak işe yarar ve Wandell oracıkta canını verir ve hemen Meachum oradan uzaklaşır ve dağın başında bir başına Heather ve Daniel kalır.

iron fist

iron fist

Her şeyden habersiz olan kahramanımız Daniel dağda bir başına annesini yırtıcı yaratıklara karşı korumaya çalışır fakat bu dayanma fazla sürmeden Heather üzüntüsünden ötürü hayata gözlerini yumar ve bu macerada bir başına kalan Daniel babasının bu yola neden çıktığını unutmadan K’un-Lun kapısını bulur ve artık hayatta kaybedecek bir şeyi kalmadığından kapıdan geçer.

İmparatorlukta ilk başta bir telaş olsa da Daniel‘in kraliyet kanı taşıdığı anlaşılır ve orada yaşamasına izin verilir. 19. yaşına kadar her türü mistik sanatları ve dövüş sanatlarını öğrenmek için eğitim gören Daniel, Shau Lao isimli ejderhayı öldürmeyi başarınca kendisini krallığa kanıtlamayı başarır ve “Iron Fist” gücünü özgür bir şekilde kullanma sahibi olur bunun ardından yapacağı yarım kalan dünyada ki babasına ihanet eden adamı bulmak olacaktır.

Bu intikam hırsı ile Amerikanın yolunu tutan kahramanımız babasına ihanet eden Meachum’un bir ayağı toprağa bakan yaşlı bir adam olduğunu görünce onu affeder fakat şirketi geri almayı unutmaz , yaşamını bir düzene oturtmak için oldukça fazla bir çaba sarf eder ve her süper güçlü kahraman gibi gücünü kötülüğe karşı kullanmaya başlar.

Bir süre boyunca Luke Cage ile ortak kiralık kahraman şeklinde çalışırlar ve özel korumalık işlerine girişirler.

Bu haraketlerinden sonra Marvelin fantastik dünyasına girmiş bulunurlar.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı