Marvel

Doctor Strange MCU’un En Çok Hasılat Yapan Solo Filmi Oldu

Doctor Strange MCU'un En Çok Hasılat Yapan Solo Filmi Oldu
Doctor Strange MCU'un En Çok Hasılat Yapan Solo Filmi Oldu

Doctor Strange MCU’un En Çok Hasılat Yapan Solo Filmi Oldu

Marvel evreninin yeni göz bebeği olan ve vizyona girdiği günden beri yükselişte olan “Doctor Strange” bu evrende gerek büyüsü,efekti,esprileri ve işlediği konusu ile gerek izleyenleri gerek film eleştirmenlerini etkilemeyi başarmıştır.

Filmin her ne kadar senaryosu kaliteli olsa da oynadığı oyuncu kadrosu da bir o kadar kaliteli kişilerden oluşuyordu bunlara örnek olarak Benedict ve Mads Mikkelsen isimlerini örnek verebilirim ki bu isimleri film içerisinde kısa bir süre görmüştük.

Bu fantastik dünyanın sinema dünyasına aktarılmasından itibaren elde edilen gelirler hayal bile edilemeyecek düzeylere geldi bu yüzden merak edilen bir husus ise Doctor Strange filminin ne kadar hasılat yapacağı bu hasılat kesin olarak belli olmamakla birlikte şuan için 615 Milyon $ gibi bir rakam yani klasik bir çarpma bölme işlemi ile 1 Milyon $ bizim paramızla 3.3 Milyon (Dolar Minimum Tutuldu) gibi bir rakama gelmekte klasikleşmiş bir Türk hesaplaması ile 2029 Milyar gibi bir rakam olur.
Tabi bu işin şakası şuan için 615 Milyon $ hasılat yapan Doctor Strange gün geçtikçe artmaya devam etmekte ve bu hasılat Marvel Sinematik Evreninin Kısa ismi ile MCU’nin en çok hasılat yapan tek kişi filmi olmaya hak kazandı buda demek olur ki uzun yıllardır tahtını koruyan Iron Man 585 Milyon $ hasılatını geçmeyi başardığı için tahtının yeni sahibi olan Doctor Strange ye devretti.

Bu başarı açıkçası kimseyi şaşırtmış olmamalı çünkü gün geçtikçe teknoloji gelişiyor , efekt kalitesi artıyor ve bu kaliteye oyuncu ve senaryo kalitesi de eklenince başarı kaçınılmaz oluyor diyebilir Marvel Sinematik Evrenini tebrik ederiz.

Marvel sinematik evreninde en çok hasılat yapan solo filmlerin sıralaması şuan için aşağıdaki listedeki gibi.

  • Doctor Strange : 615 Milyon $
  • Iron Man : 585 Milyon $
  • Ant-Man : 518 Milyon $
  • Thor : 449 Milyon $
  • Captain America : 371 Milyon $

Önümüzdeki seneler içinde bu liste nasıl bir yol izleyip ne hale gelecek orası muamma ama şuan için bu şekilde listelenmiş durumda.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı