Liste

Doctor Strange 2’de Baş Kötü Olarak Görmek İstediğimiz 5 Karakter

Doctor Strange 2’de Baş Kötü Olarak Görmek İstediğimiz 5 Karakter
Doctor Strange 2’de Baş Kötü Olarak Görmek İstediğimiz 5 Karakter

Doctor Strange 2’de Baş Kötü Olarak Görmek İstediğimiz 5 Karakter

Arkadaş ortamlarım da onay almış ve çoğu yerde kişilerin yorumuna göre MCU (Marvel Cinematic Universe) tarihinde çıkan en başarılı ve en iyi solo film Doctor Strange olarak söyleniyor bu söylentinin nedeni filmin izleyen kişilere bırakmış olduğu güçlü bir etkiye ve bir çok etmene borçlu bunları sayacak olursak; efektler, mistik sanatlara getirilmiş bir bakış açısı, oyuncu kadrosu ve içerdiği aksiyon şimdi sayınca haksı gibi de gözükmüyorlar tabi ama zevkler ve renkler tartışılmaz bir husus.

Doctor Strange Popüler 10 Konsept Çalışması

Doctor Strange

Kaecilius‘un yanı sıra çizgi romanların klasik bir villainlarından olan Baron Mordo ve Doramammu karakterlerini de beyaz perdeye taşıyan film, bir bakımdan elindeki en baba olarak gözüken Doctor Strange kötülerini ortaya çıkarmış oldu. Tabi bu çıkma olayı sadece ön görünüş olarak karşımıza çıkarttığını söylemekte fayda var.

Peki bize göre devam filmi olan Doctor Strange 2 için potansiyel en büyük baş kötü adayı kim olabilir? Mordo ve Dormammu gibi karakterlerin dışında bu önemli baş kötü koltuğuna kimler oturabilir sorusunu cevaplamak için başladım yazmaya, hazırsanız gelin başlayalım.

Nightmare

Nightmare

Nightmare

Nightmare bu koltuğu en başta değil belki ama yine oturacak biri varsa bir seçenek olarak düşünülecek biri, ilk çıkışı Strange Tales #110‘da yapmış olan Nightmare, rüya boyutunun hükümdarı olarak kendini tanıtan ve kıdemli bir Strange kötüsü. Kendisi insanların uyku halinde gördükleri kabuslar ve başlarına üşüşen karabasanlar sayesinde güç toplamakta ve buda onun yeteneklerini epey etkileyici yapıyor fakat diğer sayacağımız karakterlerin yanında birazcık sönük kalıyor.

The Empirikul

The Empirikul

The Empirikul

Empirikul aslında biraz yeni karakter diyebiliriz, Doctor Strange külliyatına son zamnda katıldığından dolayı. Fakat bu süre zarfından hem yaşadığı evren içinde hemde bunu biz hayranların gözünde bir başarı yakaladı.Kişisel sebeplerinden dolayı mistik olayları tamamen yok etmek isteyen Empirikul bu yola baş koymuş olduğunu belirtmek için tek olmadığını bu konuda bir orduya sahip olduğunu söylemekte fayda var. Bu olayı yapamaz gibi aklınızdan geçiriyorsanız yanılıyorsunuz çünkü Stephen başta olmak üzere birçok mistik bilimcinin gücünü ayırıyor.

Baron Mordo

Baron Mordo

Baron Mordo

Çoğu kişi tarafından reddedilemez bir şekilde Marvel evreninin mistik dünyasının en büyük kötüleri içinde kıdemli bir abimiz. İlk filmde gördüğümüz gibi end credit sahnesinde karanlık tarafını epey ortaya koyan karakterimiz aynı şekilde ikinci çıkacak olan filmimizde önemli bir bölümünde gözükecek gibi. Fakat şahsi fikrim olarak hayla Strange karşısında bu kişinin baş kötü olacağını düşünmüyorum ama aynı Loki gibi bu seride sürekli vilaini olarak varlığını koruyacaktır.

Dormammu

Dormammu

Dormammu

İlk filmde gördüğümüz gibi Mordo mistik dünyanın en büyük kötüsü ise, Dormammu ise karanlık boyutun en büyük kötüsüdür. Her zaman Stephen Strange‘nin açığını arayan bir karakterdir, Zaman taşı ortadan kaybolunca tekrardan Strange’nin karşısına çıkacaktır. Tekrardan dünyayı istilası filmi ilki ile kopya şeklinde yapacağı için ikinci filmde görmesek bile serinin finali yani 3. filmde görmeyi umuyoruz.

Doctor Doom

doctor doom

doctor doom

Bize göre hazırladığımız bu listeye bakacak olursak Doctor Doom‘un 2.filmin en büyük baş kötüsü olabileceğini görebiliriz çünkü bize göre en mantıklı bir seçim ve oldukça fazla heyecan uyandıracak bir seçenek. İkili arasında geçen olaylar çizgi romanlardan anlaşıldığı gibi önemli bir ilişkileri mevcut ve bu ilişkileri malumunuz yeni ortaya çıkan Marvel evreninin kuruluşuna yol yapacak mevzu. Halarının Fox tarafından rahat bir şekilde alınabilecek karakter olmasının yanı sıra sahip olduğu konum ile birlikte devam filminin inanılmaz derinliğe sahip olmasını sağlayabilir. Mistik güçlere sahip dünyalı iki üstadın karşı karşıya gelmesi oldukça etkileyici olabilir.

Tabi bizim tahminlerimiz, görüşlerimiz daha doğrusu daha çok görmek istediğimiz karakterler burada bitiyor sizlerin hazırlamış olduğu listeleri de görmek isteriz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı