DC Comics

DC Evreninin En Güçlü 10 Karakteri

DC Evreninin En Güçlü 10 Karakteri
DC Evreninin En Güçlü 10 Karakteri

DC Evreninin En Güçlü 10 Karakteri

Başlık her şeyi açıklar tarzda yine karşınızda bir liste ile karşınızda olmaktan gurur duyuyorum, her halde bana yazar arkadaşlardan liste oluşturma adına bir plaket hediye edilecek bu gidişle ama liste oluşturmak hoşuma gidiyor ve pratik bilgileri vermek için biçilmiş bir kaftan olduğu düşüncesindeyim.

Daha önceden “Bilimsel olarak en iyi Süper Kahramanlar” isimli bir yazı paylaşmıştık okumadıysanız bağlantıya tıklayıp bir göz atın zaten yeni sekmede açılacak, okudunuz diye umut ediyorum yazı içerisinde bilimsel olarak yabancı kaynaklardan aldığımız bilgiler dahilinde oradaki içeriği oluşturmuştuk ve dedim ki genel bir liste dışında Niche diye tabir ettiğimiz daha çok detaya inebileceğimiz “DC Evreni” listesi oluşturmak tabi buradan “Marvel” hayranlarını unutmamak lazım onlar içinde listemizi en kısa süre içerisinde hazırlayacağız.

 • Anti-Monitor

  Anti-Monitor

  Anti-Monitor

Sinistro Coprs’un lideri ve kendi ırkı içerisinde anti madde’ye karşı gelmiş bu karakterimiz boş bakan ve bazı zamanlarda parlayan gözlere, geniş ve buruşmuş bir ağız yapısına, hatalı oluşmuş diş kütlesine sahip bir yapısı vardır. Giydiği zırh onun için o kadar önemlidir ki ona “Hayat Kabuğu” der.

 • Krona

  Krona

  Krona

Krona isimli bu karakterimiz Antik Maltusian ırkının bir üyesi ve çok ileri bir zekaya sahip bir abimizdir. Fakat zekasını evrenin kökeni ve evreninin nasıl oluştuğuna yönelik araştırmalar yapma tutkusu ile tüketmiştir. Güçlü isem kendi ırkımı ezmem lazım mantığı ile kendi ırkı ile çatışmaya girmiş ve hepimizin DC evreninin Koruyucuları diye bildiğimiz “Guardians of the Universe” bu abilerimizin en korktuğu düşmanlardan birisidir.

 • Decreator

  Decreator

  Decreator

Listemizin bu sırasında kozmik bir varlık koymak istedik bu tek göz olan varlık aklınıza bir şeyler getiriyor olabilir ama getirmesin. Karakterimizin özelliklerinden bahsedecek olursak gerçeklik olgusunun kendisini yok etme veya yeniden yaratma gücüne sahiptir hatta “Tanrının Gölgesi” olarak da anılır yani gücünün boyutunu siz tahmin edin.

 • MR.Mxyzptlk

  MR.Mxyzptlk

  MR.Mxyzptlk

Bakın tanıtmaya başlamadan bu karakteri tanımayanlara şunun garantisini verebilirim 2 kişiden 1 inin çocukluk zamanında hep hayal ettiği güce sahip olan birisi bu karakterimiz.
Beşinci boyuttan fırlayan gelen bu karakterimiz eğlenmek ile kafayı tabiri caizse bozmuştur. Gücü ise hayal ettiği hemen hemen her şeyi yapabilmesidir yani gücünün büyüklüğünü anlamanız için bir örnek verirsek bizim uçan kaçan gözlerinden lazer atan Superman abimizi toza çevirebilecek yada hiç hayatta olmamasını sağlayabilecek bir güce sahip diyebiliriz.

 • Eclipso

  Eclipso

  Eclipso

Karakterin özelliklerini anlatmadan önce nasıl oluştuğunu anlatmak istiyorum, Tanrı öfkesini tam olarak ismi aklıma gelmiyor ama (Spirit of Wrath) olması lazım ve bu öfkeyi evrendeki kötülüğü yok etmesi için fiziksel bir forma dönüştürüyor bu formada “Galid” deniyor (istek olursa bir tanıtım yazımız olabilir bunun hakkında). Sonrasında tanrı bu formu kara bir elmas olan Heart of Darkness‘e hapsediyor ve hikaye tam olarak nasıl olduğu bilinmese de bu elmasın dünyaya gelmesi ve elması hazine avcısı tarafından bulunması ile başlıyor. Elmas hazin avcısının bulması ile 1000 parçaya ayrılıyor ve bu sırada karakterimiz meydana çıkıyor ve bütün elmas parçalarını tek tek arayarak buluyor ve “Tanrının öfkesine” sahip oluyor.

 • Spectre

  Spectre

  Spectre

Spectre bir üst madde anlattığımız Eclipso’nun toplamış olduğu Kara Elmasın içindeki Tanrının öfkesinin yegane sahibidir. Bu karakterimizin özelliği ise ölmüş bir varlığı seçerek onun bedenini kullanabilmesidir. Hatta detaya inmek gerekir ise modern dönemlere karakterimiz kendi için Jim Corrigan‘ın bedenini kullanmıştır bunun kullanma sebebi ise Jim Corrigan, ünlü bir gangsteri yakalamaya çabalarken ölür ve tanrı tarafından süper güçler verilerek tekrardan dünyaya salınır.

 • Zauriel

  Zauriel

  Zauriel

Uzun uzun bahsedilecek ne yerimiz var nede sizin değerli zamanınızı daha fazla alabileceğimiz için daha detaylı başka bir seride anlatmak istiyorum bu karakterimizi çünkü çok fazla bilgiye sahip ve incelemesini yaptığım bir karakter.
Karakterimizin yaratılış sırasında tanrının koruyucu meleklerinden biri olarak belirlenmiştir. Cennetin 4 ırkından birinin lideri olan ve garip olarak Justice League katılması şaşırtıyor. Güç bakımından Spectre olarak güçlü olmasa da yetkisi ve yapabilecekleri göz önüne alındığı zaman kendisine bir üst sırada yer bulmuştur.

 • Lucifer Morningstar

  Lucifer Morningstar

  Lucifer Morningstar

Çoğu kişinin tanımış olduğu bir karakter aslında , gururlu yapısı yüzünden tanrı tarafından cezalandırılarak cehennemi yönetmeye gönderilir ve cennetten kovulmuştur. Uzun süre cehennemi yöneten Lucifer tanrının gazabından korktuğu için evrende kurtuluş çarelerini arar.

 • Michael Demiurgos

   

  Michael Demiurgos

  Michael Demiurgos

Lucifer’ın cenetten kovulduğu sırada, Lucifer’a karşı savaşan ancak yenilmiş olan Micheal ona bahşedilmiş olan kutsal güçler sayesinde yaratılmış en güçlü varlık diyebilirim. Peki abi iyi hoşta neden yenildi o zaman derseniz melek olduğu için insaflı ve iyi niyetli şeklinde davrandığı için kaybetmiştir.

 • The Presence

  The Presence

  The Presence

Marvel evreninde ki One Above-All gibi bir yaratıcı karakterdir, DC evreninin tanrısı olarak sayılır hakkında çok az bilgiye sahip olduğumuzdan fazla detaya giremeyeceğim sırf bizde kısıtlı bilgi olmayıp hatta o evrende bulunan karakterlerin arasındaki sayılı kişileri görmüştür. Hepside farklı bir şekilde görmüştür kendisini bunun sebebi ise kendisinin bir gerçek görünüşü olmamasıdır.

Hazırladığım notlara baktığım zaman bu listemiz de burada bitiyor umarım sizlere faydalı bir içerik sunmayı başarmışımdır. Son olarak eksikliklerimiz var ise veya önerilerinizi bizimle “yorum yaparak” bildirirseniz çok seviniriz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı