DC Comics

DC Evreninin Bilinmeyenleri

DC Evreninin Bilinmeyenleri

DC Evreninin Bilinmeyenleri

Başlıkta çok iddialı olarak giriş yaptık fakat biliyoruz ki içeriği okuyan kişilerin bir kısmı “ eee ben bunları biliyorum be abi” diyecek fakat bu bilgiler detaylar içerdiğinden çoğu DC evreni meraklısı bilmediğini düşünüyoruz ve kafa karıştıran bazı olay örgülerini burada anlatacağız iyi okumalar.

 • Jason Todd’un Ölümü

Jason Todd'un Ölümü

Jason Todd’un Ölümü

Çoğu çizgi roman takipçisinin yakından bildiği “A Death in the Family” çoğu kişide elbet ismini duymuştur. Hani Jason Todd’un herkesin bildiği Joker tarafından ölümüne dövülmesi ve ölümü ile sonuçlanan o Batman çizgi romanı. Bu olay gerçekleşmiş olmasa belki de şuan en sevdiğimiz Batman karakterlerinden biri olan Red Hood‘u belkide tanımıyor olacaktık. Bunun neresi ilginç derseniz asıl ilginçlik şimdi başlıyor DC Comics iki telefon numarası belirleyerek bir oylama gerçekleştiriyor ve oylama katılım ücreti olarak 50 cent vererek Jason Todd‘un kaderini belirlemesini istiyor izleyenlerden bu oylama sonucu 5343 oya karşılık 5271 oy alım ile Jason Todd ölmüştür. Bu olay ilginç olmazmış gibi bir söylentiye göre bir hayranının bilgisayarına bir program kodlaması ile 8 saat boyunca her 90 saniyede bir tekrarlanacak ölüm oyu atacak şekilde ayarladığı söyleniyor.

 • Green Arrow’un Sosu

Green Arrow'un Sosu

Green Arrow’un Sosu

Ağustos 1971 ‘de yayınlanmış olan Green Lantern #85 ‘de görülen bu olay sosun etkileri büyüktür bu sosu yiyebilen sadece Batman ve Oliver dir.

 • Batman’in Silah Kullanmama Durumu

Batman'in Silah Kullanmama Durumu

Batman’in Silah Kullanmama Durumu

İlk zamanlarında Batman esin kaynağı olarak polisiye hikayelerden özenilerek kaleme alınmıştı. Haliyle o zamanlar suçluluların ölmesini önemsemeyen şuan ki halinden epey uzak olan bir batman ile karşılaşırız. Bu olaylardan sonra Bill Finger tarafından önerisi ile eklenmiş olan Robin karakteri ile hikaye yumuşatılmış bir hal aldı ve son olarak da editör Whitney Ellsworth ateşli silah kullanmama konusunda ve öldürmeye karşı bir tavır alarak günümüzdeki Batman‘e biraz daha yaklaşmış oldu.

 • Krypton’un Yok Olması

Krypton’un Yok Oluşu

Krypton’un Yok Oluşu

Yeşil fenerler tarafından yakından tanıdığımız biri olan Superman‘in gezegeni olan Krypton‘u kurtarmaya çalışılmıştır fakat başarısız olmuşlardır. 2813. sektörde yer almış bir gezegen olan Krypton kararsız bir hal alamaya başlamıştı gezegenin çekirdeğine yapılan basınç gezegeni patlatmak üzereydi. Tomar Re tarafından gezegeni kurtarmaya yönelik bir plan sunuldu nadir bulunan bir bileşik olan Stellarium ile çekirdekteki aşırı yüklenen tektonik basıncın bir kısmının emilmesini planlıyordu. Stellarium ile birlikte Kripton’a doğru giden Tomar Re bir güneş patlaması sonucu gözleri kamaşır ve elindeki stellariumu düşürür bu olaydan sonra kısa bir süre içerisinde kendini toparlasa da geçici kör olduğunu fark eder. Yine de Kripton’a gitmeye devam etti ve gözlerinin tekrar düzelmesi ile karşılaştığı manzara yok olan Krypton’un yok oluşuydu.

 • Esas Adalet Birliği Burada

Esas Adalet Birliği

Esas Adalet Birliği

Günümüzde bildiğimiz süper kahraman ekiplerinden belkide en sevileni olarak tabir edeceğimiz Adalet Birliği ilk kez Gardener Fox tarafından 1960 Mart ayında kurulmuştur. Geçen zaman içerisinde ufak tefek değişiklikler olsa da orjinal kadrosunu hiç bozmadı ve o isimler : “Superman, Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Aquaman, Martian Manhunter” isimleridir.

 • Koruyucuları Kim Yarattı ?

Koruyucuları Kim Yarattı ?

Koruyucuları Kim Yarattı ?

Koruyucular Maltus gezegeninden evrimleşen evrendeki ilk zeki canlı formlarıdır yani bir yaratıcıları yoktur bu yüzden fazla zorlamanın lüzumu yok kısaca “Presence” deyip işin içinden çıkalım.

 • Güç Yüzükleri ve Güç Kaynakları

Güç Yüzükleri ve Güç Kaynakları

Güç Yüzükleri ve Güç Kaynakları

DC Comics evreninde yakından bildiğimiz sadece yeşil fenerler ve kırmızı fenerler bulunmuyor bu yüzüklerin kaynakları ise şu şekilde:

 • Kırmızı: Öfke
 • Turuncu: Açgözlülük
 • Sarı:Korku
 • Yeşil:İrade
 • Mavi: Umut
 • İndigo: Merhamet
 • Pembe: Sevgi
 • Siyah: Ölüm
 • Beyaz:Yaşam

İçerik daha bitmedi ama sizde bize favori olabilecek güç kaynağınızı ve renginizi söyleyebilirsiniz.

 • Lobo’yu Öldüren Lobo

Lobo’yu Öldüren Lobo

Lobo’yu Öldüren Lobo

Yeni 52 (New 52) ile hayatımıza giren garipliklerden bir başkası olan bu olay karşımıza Yeni 52’den sonra çıkan Lobo gerçek Lobo olduğunu iddia ederek selefinin kellesini aldı. Daha kültürü bir yapıya sahip, eğitimli ve acımasız biri olan galaksiler arası kelle avcısı ne yazık ki hayranlar tarafından pek hoş karşılandığı söylenemez.

 • Neredesin Themyscria ?

Neredesin Themyscria ?

Neredesin Themyscria ?

Trinity’nin olmazsa olmazı var ise oda Wonder Woman‘ımızın memleketi olan aynı zamanda ise Yunanlıların kültüründe de önemli bir yer alan Themyscria‘yı harita üzerinde göstermek mümkün mü ?
Çok uzaklarda bu bilgiyi aramaya gerek yok zira bu yeri size biz söyleyelim öyle fazla uzaklarda bir yer değil kendi memleketimizde olan Samsun‘da.

 • Büyük Savaşlar Aşkla Başlar

Büyük Şavaşlar Aşkla Başlar

Büyük Şavaşlar Aşkla Başlar

Evet doğru okudunuz Aşklar Savaşla başlamıyor savaşlar aşkla başlıyor. Flash tarafından bir halt yenmesi sonucu gerçekliği değiştirmesi ile ortaya çıkarttığı paralel evrende işler çığırından çıkmıştır. Atlantis ve Amazonlar bir savaş halindedir bunun nedeni ise Wonder Woman ve Aquaman aşkından başka bir şey değil tabii , barış görüşmesi esnasında Wonder Woman ve Aquaman arasında yakınlıktan rahatsız olan “Mera” burnunun sokarak Wonder Woman’a saldırır. Wonder Woman rakibini katletmesi ile birlikte bitmek bilmez bir savaş başlar bu savaşın detayları için Flashpoint Paradox çizgi romanını okumanızı veya aynı isimde olan animasyon filmini izlemenizi tavsiye ederim.

 • Joker’in Gerçek Adı

Joker'in Gerçek Adı

Joker’in Gerçek Adı

Bunu Bilmiyorsunuz, Bende Bilmiyorum hatta kimse bilmiyor sadece Batman biliyor ama söylemiyor karar onun tabi bu konuda yapacak başka bir şey yok cahil kalmaya devam edeceğiz.

Bize sizler için daha kaliteli içerik hazırlayabilmemiz için “Yorum yaparak” isteklerinizi bildirebilir içeriklerimize yön verebilirsiniz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı