DC Comics

Dc Comics Dizileri ve IMDb Puanları

Dc Comics Dizileri ve IMDb Puanları
Dc Comics Dizileri ve IMDb Puanları

DC DİZİLERİ VE IMDB PUANLARI

Ben lafa DC diyerek başlasam gözünüzün önüne gelecek dizilerin hepsi bugünkü gündemimiz. Her çizgi roman süper kahramanını seviyor ve okuyor olsak da bazılarını izlemesi daha eğlenceli gelebiliyor. Evet, şuan aklınıza gelen o bir sürü diziden DC yapımı projelere hayran olan tek ben değilimdir her halde.

1-Arrow

arrow dizisi inceleme

arrow dizi inceleme

Bu güne kadar izleyip de hayranı olduğunuz bir dizi 2012 yapımlı ARROW desek bizlere kimler kulak verir. DC bu dizisinde Green Arrowun hayatını bizlere sunar. Bir yat kazası sonucunda bir adada tam 5 yılını geçiren milyarder Oliver Queen’in geriye döndüğünde kötü ve çığırından çıkmış zenginler açtığı savaşla başlıyor hikâye. Ve o ada da geçirdiği yıllardan sonra değişen Oliver ’in adı da değişmiştir. Ona artık Arrow denir. Arrow doğaüstü bir güce değil yalnızca vücut ve kas gücüne sahiptir, bu da diziyi ütopik eştirmeden sürükleyici bir hale çevirir. Dizinin IMDb puanı ise 7,9 dur.

2-Flash

flash dizisi nedir

flash dizi inceleme

Buraların hızlı çocuğu desek? Evet, ondan bahsediyoruz.2014 yapımlı Flash. Barry Allen diye bir çocuğun bir çeşit patlama sonucunda kazandığı hız sonucunda kendisi ile o patlamadan etkilenen ve bu güçlerini kötüye kullanan birçok kişi ile ebedi bir savaş içerisine girer. Her dizinin başına Flash takipçilerinin de çok iyi bildiği bir söz yer alır ‘My name is Barry Allen and I’m the fastest man alive’.  Ayrıca diziye başta Arrow olmak üzere daha birçok süper kahraman da bu genç adama yardım etmek için arada bir uğramakta. Biraz doğaüstü güçler var olduğundan dolayı dizi ütopiktir de. Imdb puanı ise 8,2 dir.

3-Gotham

gotham dizisi nedir

gotham dizi inceleme

Ya Gotham… Aklınıza gelen ilk isim şüphesiz Batman oldu. Ama Batman den önce buralarda durum neydi? Kirli, Bozuk, lanetli suçlar şehri. Bu soruların cevabını merak edenler işte cevap size burada veriliyor Gotham. Bruce wayne ve dedektif James Gordon’ın gençliğini anlatan dizi, bize ‘neler oldu da bu şehir bize kara şövalyeyi verdi? ‘sorusuna tam bir cevap niteliğinde. Imdb puanı ise 8,0

Ekstra : Constantine

constantine dizisi nedir

constantine dizi inceleme

Son olarak bir film olan ve Keanu Reeves’in canlandırdığı Constantine yine aynı ad ile 2014 de dizi oldu. Tek fark ile Matt Ryan canlandırıyor. Ve aramızda kalsın fakat ona daha yakıştı gibi… Constantine ağzında hiçbir zaman düşmeyen sigara ve geniş tavırlarıyla insanlığı iblisler ve kötülüklerden koruyor. Imdb puanı ise 7,8

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı