Dc Comics Çizgi Romanları

Çizgi Roman Alımında Okuma Zevkini Arttıracak Hususlar

çizgi roman
Çizgi Roman Alımında Okuma Zevkini Arttıracak Hususlar

Çizgi Roman Alımında Okuma Zevkini Arttıracak Hususlar

Çizgi roman alımında okuma zevkinizi arttırmaya yönelik bazı hususlar vardır bu hususları yılların verdiği deneyim ve bizden bilgili arkadaşlarımız sayesinde derleyip sizlere sunacağız.

Bir çizgi serinin evren içi önemini neler belirler ?

Genel olarak çizgi romanın içinde birden fazla ana karakter mevcut ise o çizgi seri, evrende kalıcı şekilde kalıcı değişikliklere yol açar bu değişikliği iki köklü şirket olan DC Comics ve Marvel de yılın yaz başlarında belli başlı çeşitli karakterleri bir araya getirerek 8-10 sayıyı geçmeyen “Dev” hikayeler oluştururlar. Bu hikayeler evrene yön verdiği söylenebilir, yıl içinde çıkan diğer seriler ise bu hikayelere göre şekillenir.
Bu bakımdan “event” dediğimiz bu büyük hikaye döngüsüne yönelmek giriş için çok iyi bir seçim olabilir.

Hangi karakterlerin çizgi romanları daha fazla zevk verir ?

Bu sorunun cevabı biraz karışık işin içine kişisel zevkler giriyor yani bu konu sizde bitiyor. Bir çizgi romanı sevip sevmeyeceğinizi daha elinize almadan önce sadece kapağına baktığınızda anlarsınız. Bir tavsiyede bulunmak gerekirse alacağınız çizgi romanın içinde bulunan kahramanları önceden tanıyıp tanımadığınıza bir göz atın ve seçiminizi yapın.

Umuyoruz ki basit ama kişilerin kafasına takılan bu soruları elimizden geldiğince cevap vermişiz dir. Şimdiden bu çizgi roman kültürüne giriş yapmanıza gereken ışığı sizlere verebildiysek ne mutlu bize, yorum yaparak daha fazla soru sorabilirsiniz yada bir önceki ” Yeni Çizgi Roman Okumaya Başlayacaklara Tavsiyeler” makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı