Karakter İncelemeleri

Captain America Kimdir ?

captain america kimdir
Captain America Kimdir ?

Captain America Kimdir ?

Çok iddialı bir başlık değil aslında konuda değil bu denli hayran kitlesi olan bir kahramanı tanımayan yoktur diye düşünüyorum fakat yinede yazmayı düşündüğüm bir konu.

İlk başta biyografisini anlatmayı düşünüyorum aslında hikayenin nasıl başladığını sizlere anlatacağım.

Nasıl Başladı ?

1914 yılında soğuk bir Aralık ayında akşam vakti dünyaya gelmiştir. Naziler tarafından işgal altında olan Avrupa topraklarındaki baskıya kayıtsız kalmak istemeyen kahramanımız “Steve” orduya katılmak ister ama olaylar istediği gibi gitmez ve orduya katılma isteğini yetersiz vücut özellikleri yüzünden kabul görülmez. Orduya kabul edilmeyen “Steve” hayatının dönüm noktası olan General Chester Philips tarafından sunulan teklifi kabul ederek hem orduya katılır hemde nazilere karşı üstünlük kurmak isteyen Amerikanın süper asker deneyine katılmıştır.
Bu deney sonucunda ölümü göze alan Steve bu günkü haline kavuşmayı başaran biri olarak hayatımıza girmiş bulunmakta.

Nazi tehlikesi gün geçtikçe artan bir Avrupa’da II. Dünya savaşı zamanında Steve Rogers en büyük süper kahraman unvanını almıştır. Captain America olarak tanınan kahramanımız 1945 yılı içerisinde bulunduğu uçakta bomba olması ve bu bombayı etkisiz bir hale getirmek için uçağını okyanusun derinliklerine doğru sürerek ülkesini kurtarmayı başarmış biridir.

Kendisine enjekte edilmiş olan serum sayesinde hayata tutunmayı başaran okyanusun derinliklerinde donmuş bir vaziyette yıllarca kalan Captain America’yı bu süreçten S.H.I.E.L.D tarafından kurtarılmıştır. Damarlarında dolaşan serum etkisi ile yaşamayı başaran “Steve” uzun bir aradan sonra bir şok geçirmesine rağmen eski günlerindeki gibi yine Amerika için savaşmaya hazır bir şekilde “Yenilmezlere” katılır ve kısa bir süre içerisinde bu oluşumun lideri olarak görev yapmayı başarmıştır.

captain america

captain america

Bazı Ufak Tefek Bilgiler

Bu kadar ünlü olan karakteri kaleme alan ve oluşturan kişiler “Mark Miller ve McNiven“. Oluşturdukları bu kahramanımızı Civil War çizgi romanında bir suikaste kurban vermişlerdir.
2011 yılında beyaz perdeye yansıtılan kahramanımıza Chris Evans can vermiştir.

Peki Güçleri ?

Dışarıdan bakıldığı zaman atik biri gibi gözüken Captain America gerçekten de öyledir 1 mil (1.6 Km) mesafeyi 1 dakikadan daha az bir süre zarfında kat edebilir.
Boks ve Judo spor tekniklerinin karışımı olan bir teknik ile yakın dövüş özelliğine sahiptir, Bu özelliklerine bakacak olursak kahramanımız insan özellikleri maksimum düzeyde olan bir kahramanımızdır.

Kalkanı Unuttun

Kalkanını unutmadık ona ayrı bir yer vermek istedik kahramanımız ile birleşmiş olan kalkanının ham maddesi Vibranyum ve Adamantiyum karışımıdır bu şekilde tasarlanan kalkanın özelliği ise yapılan her türlü baskıyı emerek minimum seviyeye indirmeye yarar. Bu kalkana karşı gelen bazı kişiler: Jean Grey’in Phoenix ruhu ve Thor‘un gücü olmuştur.
Şimdi hulk severler bunu yalanlayabilir ama Captain America nın kalkanı Hulkun güçlü baskısına karşı bile koyabilir.

Dilimizin döndüğü kadar basit ilk etap olarak “Captain America Kimdir” sorusunu azda olsa kafanızda çözmenize sağlayacak bilgiler verdiğimizi tanıtabildiğimize inanıyorum daha detaylı bir şekilde kahramanımızı merak edenler var ise “yorum yaparak” bizlere sorabilir.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı