DC Comics

Batman Kimdir ?

batman kahramanı kimdir

BATMAN KİMDİR?

  Batman namı diğer yarasa adam aslında bir çizgi roman süper kahramanıdır. İlk kez DC sin mayıs ayı 1939 27. Sayısında çizilmiştir. Batman gizli bir kimlik ile yaşamaktadır. Aslın da normal bir insandan farkı yoktur. Herkes onu milyarder Bruce Wayne olarak tanır. Wayne çocukken ailesini kaybeder ve kendini eğiterek başarılı biri haline gelirken tüm kötülüklerle savaşmayı ister ve yarasa şeklindeki kostümü ve ekipmanları ile suça karşı savaşır. Başlangıçta tek olan Batman yayım tarihleri olarak elliler ve altmışların ilk yıllarında Superman (Süpermen) ile tanışarak beraber iş yapmaya başlarlar ve dost olurlar. Batman dış görünüş olarak 1.85 boy ve 95 kilo ile yakışıklı bir adamdır aslında.

batman ve robin filmleri

batman ve robin

   Daha sonraları Batman çizgi roman karakterinden sıyrılarak bir film karakterine çevrilir. İlk çekilen batman filmini herkesin bildiği bir isim olan Tim Burton yönetmişti. Sam Hamm, Steve Englehart ve Julie Hickson senaryosunu daha hazırlarken filmin atmosferi belirlendi. Sıra aktör seçimine geldiğinde ise Tim Burton, Mel Gibson, Pierce Brosnan, Kevin Costner, Charlie Sheen, Tom Selleck ve Bill Murray arasından Batman rolü için seçimi Michael Keaton’dan tarafa kullandı. Vizyona girdikten kısa bir süre sonra batman birçok iyi eleştiri alarak gişe rekorları kırdı. Ayrıca Batman’ının ilk filmi kendisinden sonra yazılacak olan çizgi roman uyarlamalarının da önünü açtı.

batman v superman filmi

batman v superman

  Burton aslında batmanın devam filmini çekmeyecekti fakat Daniel Waters kendisine çok sağlam bir senaryo verince bunu kabul etti ve Batman Dönüyor filmini çekti. Fakat film ilk film kadar tutmadı. Bunların ardını Batman Daima, Batman ve Robin fakat bunlarda ilk film kadar başarı göstermedi. Yıllanmadan devam edildi ve birçok Batman serisi filmi için kararlar alınsa da bunlarda birçok başarısızlık örneği göstererek daha yayınlanmadan iptal edildi ya da çeşitli birçok nedenden dolayı çekilemedi. Ve sonunda 2005 yılında Batman Dönüyor filmi çekildi ve başarı sonunda elde edilebildi. Ardından 2008 yılında kara şövalye ve 2012 yılında kara şövalye yükseliyor filmleri ile gitgide başarılar elde eden Batman film serisi sürekli yenisi istenen bir film haline geldi. Son olaraktan Batman V Superman (Süpermen)  Adaletin Şafağında filmleri ile ortalığı kasıp kavuran Batman film serisi şuan altı filmden oluşmaktadır. 2017 yılında adalet birliği bölüm 1 ile yeni başarılar getirecek olan Batman izleyenleri ve bekleyenleri tarafından çok yakından takip edilen bir süper kahramandır.

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı