Liste

Avengers: Infinity War’da Bulunacak Karakterler

Avengers: Infinity War'da Bulunacak Karakterler
Avengers: Infinity War'da Bulunacak Karakterler

Avengers: Infinity War’da Bulunacak Karakterler

Hepimizin 2018’i heyecanla beklemesinin nedenlerinden biri olan Avengers: Infinity War‘da çok sayıda karakter olacağını biliyoruz. Hatta Thanos abimizin katliam yapacağı yönünde ve Tony Stark‘ın Avengers: Age of Ultron‘da gördüğü rüyanın gerçek olacağı söylentileri ortalıkta kol geziyor ki bu bence de gerçek olacak. Peki abi o kadar karakter var hangileri filmde olacak? Emin olun beklentimizi kesinlikle karşılacak bir film bizi bekliyor. Sonuçta Marvel‘ın 2008’den bu yana hazırlandığı en büyük eventi; uyduruk bir son vermeyeceğini hepimiz biliyoruz. O yüzden Marvel kesenin ağzını biraz açıp bol karakterli bir film çekecek ki çekimleri de başlamış olan bir filmden bahsediyoruz. Sözü daha fazla uzatmadan olacak ve olmayacak karakterlere geçelim.

Avengers: Infinity War’da Olacak Karakterler

Elbette bu yazım da kesin konuşmaktan uzak durmaya çalışıyorum. Çünkü bu neyin ne olacağı belli olmayabiliyor. Ancak şuanlık elimizdeki verilere dayanarak diyebilirim ki ana Avengers kadrosu tahmin edebileceğiniz üzere tam kadro filmde olacak. Eee tabi Civil War‘da yaşanan savaşın üzerine takım tekrar nasıl toplanır eder bilmiyoruz. Russo kardeşlerin dediğine savaş bitmedi üstüne üstlük daha yeni başlıyor! Thanos dünyaya ortalığı kasıp kavurmaya gelmişken bizim gözde iki karakterimiz Kaptan Amerika ve Demir Adam umarım savaşa tutuşmazlar. Filmin kadrosunda kesinleşen diğer karakterler arasında Guardian’s of Galaxy ekibide mevcut. Özellikle yeni ve Baby Groot ile bizi heyecanlandıran filmin ardından Thanos‘a karşı savaşta olmazlarsa Marvel ayıp etmiş olurdu 😀 İlk fragman çıkar çıkmaz neredeyse tüm hayranların sevgisini kazanan Baby Groot olmazsa çıkar mıydı filmin tadı hiç. Son olarak ekibe 2. filmde katılacak olan Nebula ve Yondu‘da Thanos‘a karşı savaşta bizim biricik kahramanlarımızın yanında olacak.

Vee 2016’ya damgasını vuran ve MCU’ya bomba gibi giren Doctor Strange olmazsa kim durur Thanos’un karşında? Benedict Cumberbatch‘in efsane oyunculuğu ve inanılmaz efektleriyle ayıla bayıla izlediğimiz filmden tabii ki sadece Doctor Strange yok. Kütüphanecimiz Wong ve Strange‘in düşmanlarından olacak Baron Mordoyu filmde görme ihtimalimiz çok yüksek. Dormammu‘yu zamanda gidegele çıldırtıp dünyayı kurtaran Doctor Strange, Thanos‘a aynı taktiği uygulayabilir mi bilemem ama onun varlığı filme ayrı bir tat katacak ve elbette kilit isimlerden birisi olacağı kesin.

 

 

Son filmlerde kendisini göremediğimiz sert, dediğim dedik ama bir o kadarda akıllı yöneticimiz Nick Fury bu filmle beraber dönecek ve bizim kahramanlarımıza yardımcı olacak gibi görünüyor. Özledik seni Kaptaan!

E tabiki  Nick Fury, Avengers ve Guardian’s of Galaxy ekiplerinin yalnız başa çıkabileceği bir psikopat değil Thanos. Death’e olan aşkından anayı babayı kesen bi manyak bu adam. E abi kim kaldı ki? Daha bi ordu var arkada. Civil War’da Kaptan Amerika’nın teslim etmemek için yeri göğü oynattığı sonunda Tony ile kıran kırana bir kapışma yaşanmasına neden olan adam kimdi? Tabi ki Bucky Barnes yani Kış Askeri. Her ne kadar kendisinden bir IronMan hayranı olarak hazzetmesemde filmde olması beni sevindirdi. Çünkü hepimiz biliyoruz ki beyni yıkanmış bir adam kendisi değildir ve yaptıkları sorumluluğu içerisinde değildir. Hem kim var onun kadar karizma başka?

Unutmadan; Civil War‘da bizi ekrana kilitleyen Spider-Man‘imizinde yakın zamanda filmde olması kesinleşti. Spidey olmadan zaten tadı çıkmazdı haksız mıyım? Ana Avengers kadrosunun zaten filmde bulunduğunu belirttim ancak belki aklına takılanlar olur diye söylüyorum; arkadaşlar filmde Vision ve Scarlett Witch’de bulunuyor.

Henüz kesinleşmese de çok çok çook büyük ihtimal filmde göreceğimiz karakterler ise yine Civil War’da tanıştığımız Black Panther’in yanı sıra Kaptan’ın sağ kolu Falcon’da filmde olacak. Kaptan’ın sağ kolu olurda bizim canımız Demir Adam’ın kankası War Machine olmaz mı? Olur tabii. Hem de çok iyi olur. Civil War’da Vision’un isabetsiz atışından sonra nasıl ayaklanacak eski performansı sergileyecek orası muamma ama filmde olması benim için yeterli.

Sanki ufak bir detay unuttum gibi gelmiyor mu size de? Doğru Ant-Man! Küçük dostumuz bu filmde de bizimle olacak. Kendi solo filminin ardından Civil War’da kocaman oluşuyla kendini bize sevdiren küçük dev adam Thanos2un ağzından girecek burnundan çıkacak gibi görünüyor. Peki Wasp? Wasp’ta filmde olabilecek karakterler arasında. Muhtemelen olur ancak kostümsüz olacağı yönünde haberler var. Umarız Ant-Man filminin sonunda after credits sahnesinde gördüğümüz o sarı kostümü giyerde bizde uçarız!

 

Filmde Olması Muhtemel Karakterler

 

Guardian’s of Galaxy vol.2’nin fragmanında görüğümüz Mantis’in filmde olacağı kesin değil. Ancak ne kadar çok karakter bizim için o kadar iyi değil mi? Olması kesinlikle özellikle beni mutlu edecektir. Olması muhtemel diğer karakterler arasında ise Captain Marvel, Loki, Valkyrie vee daha bir sürü harika karakterler göreceğiz.

Tam olarak tüm bu karakterler’in filmde üstelenecekleri sorumlulukları bilmiyoruz ancak. Benim beklentim Thor: Ragnarok’un ardından Thor, büyük savaşın gelişini görecek. Gladyatör arenalarından çıkardığı Hulk, babasının yerini alan hain kardeş Loki ve kılıcı mızrağıyla tam bir Asgard kadını olan Valkyrie ile birlikte Thanos‘a karşı savaşın ilk adımlarını atacaklardır. Tabii bu benim sönük teorim ki muhtemelen böyle olmayacak Marvel bu efsane eventini sonlandırırken bizi şaşkınlığa hüzne ve mutluluğa gömecektir.

 

Son Olarak Olmayacak Karakterlerimiz

 

Maalesef arkadaşlar, hepimizin severek izlediği Agent’s of S.H.I.E.L.D ve Netflix dizileri olan karakterleri ne yazık ki filmde olmayacaklar. Ölümden geri gelen Coulson‘ı ile solu süründüren sağı öldüren Melinda May’i ile yeri göğü oynatan Daisy Johnson‘ıyla harika bir dizi ve olay örgüsüne sahip Agent’s of S.H.I.E.L.D karakterleri Thanos’a karşı savaşta olmayacaklar. Yakında Defenders dizisi ile karşımıza çıkacak Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones ve Iron Fist ne yazık ki filmde olmayacaklar. Bir aralar filmde olabilirler açıklamasıyla heyecanlandıran Marvel, son haberlerinde bizi üzdü ve ne yazık ki bu karakterler filmde yoklar arkadaşlar.

 

Neredeyse tüm karakterlerin alacağı bu filmi sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım sıkılmadan okumuşsunuzdur. Bir daha ki yazımda görüşmek dileğiyle!

Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Yeniler

Dc Marvel TR güncel bir şekilde kendi görüşlerini katarak Dc Comics ve Marvel hikayelerini çizgi romanlarını filmleri ve dizilerini eleştirir.

Gelin beraber eleştirelim ne dersiniz ?

Bazı Yazılar

Facebook

© 2016-2017 Tüm hakları DCMarvelTR'a aittir.

Yukarı